Variátor

Kód: 4820184121188
Značka: UGEARS
18 € 15 € bez DPH
Na sklade (5 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Zostavte ho a zistite, ako funguje variátor.

5

Detailné informácie

Overená firma
Overená firma
sme tu s vami už 8 rokov
Garantujeme dostupnosť
Garantujeme
dostupnosť tovaru
Sme tu pre vás
Sme tu pre vás
7 dní v týždni
Objednávky expedujeme
Objednávky expedujeme
do 24 hodín
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 50 eur
Darček k objednávke
Darček k objednávke
pri objednávke nad 70 eur

Podrobný popis

Zostavte ho a zistite, ako funguje variator.

Súčasťou stavebnice je QR-kód k študijnej príručke o mechanizme, princípe jeho fungovania, hlavných charakteristikách a vzorkách. Obsahuje tiež zaujímavé úlohy.
Ponorte sa do rozšírenej reality a pozrite sa, ako funguje variator. Interagujte s modelom prostredníctvom špeciálnej aplikácie AR od spoločnosti Ugears.

Zisti čo to Variátor je a ako funguje
Variátor je zariadenie, ktoré prenáša a upravuje krútiaci moment motora zmenou prevodového pomere. Prevodový pomer sa môže meniť automaticky, manuálne alebo v rámci vopred nastaveného programu. Pojem, na ktorý je väčšina vodičov a automobilových nadšencov viac zvyknutá, je plynulá prevodovka alebo CVT. S drevenou skladačkou Variátor pre domácich majstrov z kolekcie STEM lab sa môžete naučiť a pochopiť jednu z najdôležitejších častí automobilu bez toho, aby ste si zašpinili ruky v strojovom oleji!

Kto a kedy vynašiel Variátor

Korene modernej automobilovej prevodovky siahajú do roku 1879, kedy americký podnikateľ a priekopník automobilového priemyslu Milton Othello Reeves vynašiel zariadenie na použitie pri rezaní, ktoré vtedy nazval prevodovka s premenlivou rýchlosťou. Neskôr začal túto prevodovku montovať do svojich automobilov. Reevesovu prevodovku používalo aj niekoľko ďalších výrobcov.

Použitie
CVT sa používa v mechanizmoch, v ktorých sa musí plynule meniť plynulý rozsah prevodových pomerov: automobily, motorové skútre, snežné skútre, štvorkolky, dopravníky, stroje na rezanie kovov atp. Ak chcete mať lepšiu predstavu o tom, ako sa používa v rôznych typoch zariadení, vyskúšajte aplikáciu AR, ktorá sa dodáva s modelom Ugears STEM.

Konštrukcia 3D skladačky Variator a jej fungovanie
Mechanická skladačka Variátor z laboratórnej kolekcie Ugears STEM je plne funkčná drevená replika remeňom poháňaného trecieho kužeľa CVT. Kužeľový CVT mení hnací pomer pohybom kolesa alebo remeňa hore a dole po osi kužeľového valca. V stavebnici Ugears Variator prenáša remeň, poháňaný ručne cez reduktor, otáčky na hnané kužeľové kladky. Pomocou prevodovej vidlice prepínajte prevody a pozorujte, ako klesá alebo stúpa rýchlosť hnanej kužeľovej kladky, zatiaľ čo rýchlosť hnacej kužeľovej kladky zostáva rovnaká. Vďaka otvorenej konštrukcii modelu budete môcť vidieť celý proces.

Dodatočné parametre

Kategória: Technika
Hmotnosť: 0.2 kg
Doporučený vek: pre deti od 14 rokov
Vhodné pre: pre chlapcov
Rozmery balenia: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozmery zloženého modelu: 16.8*12.8*10.6 cm
Čas potrebný na zostavenie: 4 hodiny
Počet dielov: 104
Jazyk návodu: Obrázkový

Variátor

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad a techka s.r.o.