Randomizér

Kód: 4820184121201
Značka: UGEARS
18 € 15 € bez DPH
Na sklade (6 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia

Zostavte ho a zistite, ako funguje randomizér.

5

Detailné informácie

Overená firma
Overená firma
sme tu s vami už 8 rokov
Garantujeme dostupnosť
Garantujeme
dostupnosť tovaru
Sme tu pre vás
Sme tu pre vás
7 dní v týždni
Objednávky expedujeme
Objednávky expedujeme
do 24 hodín
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 50 eur
Darček k objednávke
Darček k objednávke
pri objednávke nad 70 eur

Podrobný popis

Zostavte ho a zistite, ako funguje randomizér.

Súčasťou stavebnice je QR-kód k študijnej príručke o mechanizme, princípe jeho fungovania, hlavných charakteristikách a vzorkách. Obsahuje tiež zaujímavé úlohy.
Ponorte sa do rozšírenej reality a pozrite sa, ako funguje generátor náhodných čísel. Interagujte s modelom prostredníctvom špeciálnej aplikácie AR od spoločnosti Ugears.

Ľudstvo sa už celé generácie márne stretáva s večnými otázkami, ako napríklad: Kto má vynášať odpadky? Kto bude dnes vysávať? A samozrejme, kto umyje riad?

Tí, ktorí dobrovoľne vykonávajú všetky tieto práce, majú našu večnú úctu, ale čo ak sa nikto dobrovoľne neprihlási? Spravodlivý spôsob, ako to riešiť, by bolo nechať rozhodnúť náhodu a hodiť mincu. Ak ste niekedy stavili rozhodnutie mincí, znamená to, že ste sa zblízka zoznámili s teóriou pravdepodobnosti a jej praktickým uplatnením.

Ugears navrhuje alternatívu ku klasickému riešeniu s mincou, ktorá je nielen elegantná a zábavná, ale má aj ďalšiu vzdelávací prínos. Na všetky otázky teraz existuje odpoveď s modelom Ugears Random Generator z kolekcie STEM lab.

Drevená skladačka Random Generator, ako ste možno uhádli z jej názvu, je zariadenie, ktoré generuje náhodné čísla a poskytuje rôzne náhodné výsledky na základe teórie pravdepodobnosti. Ako to robí, presne to vám predvedie model Ugears STEM.

Hlavným prvkom konštrukcie 3D hlavolamu Random Generator je kocka s osemstenom vo vnútri, ktorý zase obsahuje kovovú guľôčku na zabezpečenie hmotnosti. Táto konštrukcia je poháňaná ozubeným prevodom, ktorý sa iniciuje manuálne a poskytuje energiu prostredníctvom hnacieho kolesa, ktoré otáča trojosový prevod. Takto sa kocka s celým svojím obsahom začne pohybovať, čo je dôležité pre vyvolanie kúzla náhodnosti. Samozrejme, môžeme to nazvať mágiou len dovtedy, kým nepoznáme jej vedecké podstaty. A aby sme sa ju naučili, pozrime sa bližšie na hlavnú štruktúru.

Vrcholy osemstenu sa zhodujú so stranami kocky. Týmto spôsobom, keď energia sústavy vyprší a prestane sa pohybovať, gravitácia zavesí kovovú guľôčku do najnižšej časti osemstenu a vďaka sklonu stien, v ktorých sa kotúľa, skončí v jednom z vrcholov osemstenu, ktorý ju ťahá dole. Ktorýkoľvek z vrcholov sa ocitne v spodnej časti, strana kocky, ku ktorej je pripevnená, bude priamo pod ňou a rovnobežná s podlahou. Týmto spôsobom bude strana kocky s odpoveďou tá, ktorá smeruje na opačnej strane nahor.

Pravdepodobnosť, že niektorý z vrcholov bude smerovať dole, je prakticky rovnaká vďaka symetrii oktaedra, ktorý sa voľne otáča okolo osi svojej hmotnosti. To nás vedie k jednoduchému záveru, že pravdepodobnosť získania jednej zo šiestich odpovedí je 1/6 alebo 0,167.

Každá strana kocky umiestnená pri vrchole osemstenu má svoju správu: jedna hovorí "ÁNO", druhá "SKÚŠAJ ZNOVU" atď

 

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené hračky
Hmotnosť: 0.2 kg
Doporučený vek: pre deti od 14 rokov
Vhodné pre: unisex
Rozmery balenia: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozmery zloženého modelu: 17.3*12.2*13.2 cm
Čas potrebný na zostavenie: 4 hodiny
Počet dielov: 160
Jazyk návodu: Obrázkový

Randomizér

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad a techka s.r.o.