Kyvadlo

Kód: 4820184121041
Značka: UGEARS
18 € 15 € bez DPH
Na sklade (2 ks)
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Možnosti doručenia

Zostav tento model a pozoruj princíp fungovania kyvadla.

5

Detailné informácie

Overená firma
Overená firma
sme tu s vami už 8 rokov
Garantujeme dostupnosť
Garantujeme
dostupnosť tovaru
Sme tu pre vás
Sme tu pre vás
7 dní v týždni
Objednávky expedujeme
Objednávky expedujeme
do 24 hodín
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 50 eur
Darček k objednávke
Darček k objednávke
pri objednávke nad 70 eur

Podrobný popis

Zostav tento model a pozoruj princíp fungovania kyvadla. Model je dodávaný s kódom QR pre študijného sprievodcu Pocket Model's Guide s príbehom tvorby a návrhom mechanizmov, ako aj pútavými a zaujímavými úlohami.

Vyskúšaj rozšírenú realitu a preskúmaj, ako sa kyvadlo používa v hodinovom mechanizme.

Kyvadlo je štylizovaný vzdelávací model, interaktívny študijný sprievodca mechanizmom, ktorý slúži iba na osvojenie si základných a princípov práce. Kyvadlo je jedným zo základných a najspoľahlivejších mechanizmov merania času. Jeho princíp práce je založený na konštantnej amplitúde kmitania modelu pod gravitačnou silou (hmotnosťou) a potenciálnou energiou (ťahovou silou) gumičky.

Gumička napája mechanizmus modelu a kompenzuje stratu kinetickej energie osciláciou kyvadla. Prístroj je animovaný pomocou prevodovky s natáčacím kolesom. Model má únik kotvy riadiacu frekvenciu kmitov, závažia, stvolové koleso, ozubené koleso, gumičku, rohatku a chybu pri znižovaní chodu západky. Model má niekoľko prostriedkov na reguláciu frekvencie kmitov: váhu kyvadla, vertikálnu polohu závažia na kyvadle a napnutie gumičky.

Kedy a kto ho vymyslel
Prvú štúdiu kyvadla realizoval taliansky inžinier Galileo Galilei koncom 16. storočia. Popísal vlastnosť kyvadla na zachovanie konzistencie oscilácií. Prvým človekom, ktorý použil kyvadlo v mechanických hodinách a zaistil stálu rýchlosť, bol holandský fyzik Christiaan Huygens už v 17. storočí.

Využitie
Kyvadlá sa používajú hlavne v mechanických hodinách ako prvok spúšťacieho mechanizmu a ako prostriedok na zabezpečenie stálej rýchlosti. V hudobnej sfére metronómy, ktorých hlavným konštrukčným prvkom sú kyvadlá, pomáhajú hudobníkom precvičovať hru v pravidelnom tempe. Kyvadlá sa používajú aj pri geologických prieskumoch, seizmografii, športe a laboratórnom výskume v mechanike a fyzike.

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené hračky
Hmotnosť: 0.2 kg
Doporučený vek: pre deti od 14 rokov
Vhodné pre: unisex
Rozmery balenia: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozmery zloženého modelu: 11.5*8.3*16.7 cm
Čas potrebný na zostavenie: 1-2 hodiny
Počet dielov: 92
Jazyk návodu: Obrázkový

Kyvadlo

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad a techka s.r.o.