Arithmetic Kit

Kód: 4820184121256
Značka: UGEARS
17 € 14,20 € bez DPH
Na sklade (6 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia

Zostavte ho a zistite, ako funguje mechanický počítač.

5

Detailné informácie

Overená firma
Overená firma
sme tu s vami už 8 rokov
Garantujeme dostupnosť
Garantujeme
dostupnosť tovaru
Sme tu pre vás
Sme tu pre vás
7 dní v týždni
Objednávky expedujeme
Objednávky expedujeme
do 24 hodín
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 50 eur
Darček k objednávke
Darček k objednávke
pri objednávke nad 70 eur

Podrobný popis

Zostavte ho a zistite, ako funguje mechanický počítač.

Súčasťou stavebnice je QR-kód k študijnej príručke o mechanizme, princípe jeho fungovania, hlavných charakteristikách a vzorkách. Obsahuje tiež zaujímavé úlohy.
Ponorte sa do rozšírenej reality a pozrite sa, ako funguje mechanický počítač. Interagujte s modelom prostredníctvom špeciálnej aplikácie AR od spoločnosti Ugears.

Zistite, ako funguje mechanický počítač
Mechanický počítač je kompaktný aritmetický stroj, ktorý funguje na základe pohybu ozubených koliesok pomocou stylusu, ktorý je súčasťou súpravy. Posúvaním ozubených koliesok označených šípkami a číslami od 0 do 9 môžete sčítať a odčítať čísla.

Mechanická násobilka je plochý závesný mechanizmus, ktorý vykonáva binárne operácie s číslami. Posúvaním dvojitého posuvníka môžete násobiť a odmocňovať čísla od 1 do 12, vďaka čomu sa tabuľka násobenia stane zábavnou. Kto a kedy vynašiel mechanický počítač? Mechanický počítať UGEARS je drevená stavebnica typu „urob si sám“ založená na stroji, ktorý v roku 1846 vynašiel petrohradský učiteľ hudby Heinrich Kummer. Vďaka svojej jednoduchej konštrukcii a kompaktným rozmerom sa vo svojej dobe stal populárnou matematickou pomôckou. Dnes je tento jednoduchý a zábavný mechanizmus súčasťou výnimočnej kolekcie STEM Lab spoločnosti UGEARS. Mechanická násobilka UGEARS je zábavná drevená 3D skladačka založená na detskej hračke "Consul the Educated Monkey", ktorú v roku 1915 vynašiel William Henry Robertson, americký stredoškolský učiteľ matematiky. Robertson požiadal o patent na hračku, ktorá dômyselne využíva výklopný mechanizmus na vykonávanie jednoduchej násobilky, navrhnutý "na stimulovanie záujmu detí o štúdium čísel".

Použitie mechanického počítača a mechanické násobilky
Mechanický počítač sa používa na sčítanie a odčítanie čísel. Na tento účel používateľ zadá hodnotu čísla pomocou stylusu a potom pomocou stylusu zadá druhé číslo. Zariadenie potom zobrazí výsledok požadovanej matematickej operácie podľa toho, kde bolo zadané druhé číslo (horný riadok pre sčítanie, dolný riadok pre odčítanie). Počítač sa však neobmedzuje len na sčítanie a odčítanie – môžete ho použiť aj na násobenie a delenie.

Mechanická násobilka je jednoduchý a zaujímavý spôsob, ako sa naučiť „neobľúbené“ tabuľky násobenia od 1 do 12 a pochopiť jednoduchý princíp závesných pákových mechanizmov. Po posunutí dvoch posuvníkov na rôzne čísla sa v okne hore zobrazí ich súčin.

Dodatočné parametre

Kategória: Matematika
Hmotnosť: 0.2 kg
Doporučený vek: pre deti od 14 rokov
Vhodné pre: pre chlapcov
Rozmery balenia: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozmery zloženého modelu: 24.8*25.5*4 cm
Čas potrebný na zostavenie: 2-3 hodiny
Počet dielov: 117
Jazyk návodu: Obrázkový

Arithmetic Kit

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad a techka s.r.o.