Motýlia Farma (10 húsenic)

Kód: 01070
Značka: Insect Lore
63 € 52,50 € bez DPH
Na sklade (2 ks)
Môžeme doručiť do:
19.7.2024
Možnosti doručenia

Priprav sa na nezabudnuteľný zážitok pri správaní vlastných motýľov.

5

Detailné informácie

Overená firma
Overená firma
sme tu s vami už 8 rokov
Garantujeme dostupnosť
Garantujeme
dostupnosť tovaru
Sme tu pre vás
Sme tu pre vás
7 dní v týždni
Objednávky expedujeme
Objednávky expedujeme
do 24 hodín
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 50 eur
Darček k objednávke
Darček k objednávke
pri objednávke nad 70 eur

Podrobný popis

UPOZORNENIE! Objednanie húseníc je možné iba v období marec až polovica septembra.

Čo je motýlia záhradka

Motýlia záhradka je experimentálna/edukatívna sada, ktorá ponúka praktickú skúsenosť s chovom ŽIVÝCH motýlikov od húseníc až po vyliahnutie a vypustenie späť do prírody. V prírode nie je až tak veľký problém vidieť motýle a pri troche úsilia narazíte aj na nejakú tú húsenicu.

Komu je motýlia záhradka určená

Motýlie záhradky ocenia hlavne deti v predškolskom veku, preto sú obľúbené nielen ako darček pre jednotlivcov, ale hlavne ako jarno/letná aktivita pre materské škôlky. Vďaka praktickej demonštrácii metamorfózy sú motýlie záhradky vhodné aj pre prvý stupeň základnej školy. Motýlie záhradky ocenia aj všetci milovníci hmyzu akéhokoľvek veku nevynímajúc dospelákov.

Motýlia Farma (10 húsenice)

Čo motýlia záhradka obsahuje

  • 1x trvanlivá motýlia sieťka vysoká 45cm s uzatváraním na zips, možnosťou opakovaného použitia a zloženia pre ľahké skladovanie
  • 1x pipeta na dávkovanie nektáru
  • 1x plastový model vývoja motýľa (4 fázy)
  • 1x podrobný slovenský návod
  • 1x certifikát pre objednanie 10 živých motýlích húseníc s kŕmením ZADARMO (garancia vyliahnutia min. 6 motýlikov)

Druh motýľa je Babôčka bodliaková

Druh motýľa je Babôčka bodliaková - lat.Vanessa Cardui. Tento druh sa bežne vyskytuje takmer po celom svete a stredná Európa je jednou z prirodzených lokalít tohto druhu motýľa. Iný druh nemožno s touto sadou objednať.

Aké sú prvé kroky

Motýlia Farma (10 húsenice)

Krok č.1

Objednanie tejto základnej sady. Pozri vyššie, čo motýlia sada obsahuje.
Motýlia Farma (10 húsenice)

Krok č.2

Po prijatí sady si vo vami zvolený termín objednáte húsenice, ktoré vám budú doručené počas 1-2 týždňov. (objednanie húseníc prebieha online na základe certifikátu s jedinečným kódom, ktorý je súčasťou základnej sady)

Dodanie húseníc

Húsenice nie sú priamo súčasťou tejto sady, ale objednávate ich samostatne pomocou priloženého certifikátu. Dodanie húseníc s potravou trvá 1-2 týždne od prijatia objednávky. Pri objednaní húseníc už NIČ NEPLATÍTE, doručenie na adresu zákazníka je zahrnuté v cene tejto sady (platí pre dodanie v ČR a SR).

Húsenice budú doručené len pri vhodných podmienkach!

Objednanie húseníc je možné iba v období marec až polovica septembra. Odoslanie húsenic v tomto období môže obmedziť iba nevhodné počasie. 

Kedy húsenice poslané nebudú

Transport nie je možný, ak je vonkajšia teplota pod 10°C alebo nad 26°C a aj v čase vypustenia motýľov do prírody musí byť priemerná denná teplota 15° C a viac.

Garancia firmy InsectLore - oficiálne vyjadrenie

Firma InsectLore plošne garantuje vyliahnutie a perfektné sformovanie minimálne šiestich (6) motýľov z desiatich (10) dodaných húseníc. Húsenice sú odosielané v počte piatich (10) kusov na jednu nádobku (okrem školských sád) a počet ich pred odoslaním kontrolovaný vždy minimálne 2x. Pri transporte zásielky s húsenicami ku klientovi môže dôjsť k nechcenému úhynu jednej alebo dvoch húseníc.

Keď kúpim motýliu záhradku, budú tam aj húsenice?

Odpoveď: V tejto fáze nie. Húsenice nemožno skladovať, preto ich nemožno posielať priamo v základnej sade. Akonáhle dostanete sadu, tak môžete húsenice objednať ihneď pomocou kódu z certifikátu, ktorý je súčasťou zakúpenej sady.

Kedy mi húsenice prídu?

Odpoveď: Po registrácii kódu z certifikátu a získaní potvrdzovacieho emailu to trvá 5-10 dní.  Húsenice prídu v špeciálnej zásielke.

Odkiaľ húsenice pochádzajú?

Odpoveď: Húsenice sú pestované na hmyzej farme firmy Insect Lore vo Veľkej Británii, ktorá húsenice rozosiela do celej Európy.


Môže im ublížiť veľké teplo alebo mráz pri transporte?

Odpoveď: Húsenice sú expedované iba v období marec až polovica septembra, keď sú vhodné podmienky pre prepravu, chov a následné vypustenie do voľnej prírody. Bežné letné teploty pri transporte nie sú pre húsenice problém.

Čo ak sú doručené húsenice nehybné?

Odpoveď: Priehľadnú misku s húsenicami v žiadnom prípade po prijatí neotvárajte. Húsenice musí zostať v miske až do zakuklenia, aby nedošlo k ich kontaminácii (zavlečenia baktérií z vonkajšieho prostredia). Ak sa niektorá z húseníc nehýbe, tak to nemusí znamenať nič zlé. Skontrolujte ju za niekoľko hodín a uvidíte, že sa medzitým pohla. Nemožno samozrejme vylúčiť, že húsenica skutočne uhynie, preto firma Insect Lore zaručuje, že minimálne 60% objednaných húseníc (teda aspoň 3 z 5tich alebo 6 z 10tich) bude plne životaschopných a vyliahnu sa z nich živé motýle.

Čo sú tie biele vlákna a hnedé hrudky v miske?

Odpoveď: Húsenice sa správajú ako v prírode. Kým sa dostanú do fázy pred zakuklením, tak požierajú pripravenú kŕmnu pastu na dne misky, produkujú maz (hnedé hrudky) a splietajú biele vlákna. To všetko je úplne normálne, aj keď to na prvý pohľad nevyzerá pekne :-)

Ako dlho trvá kým sa húsenice zakuklia?

Odpoveď: Zvyčajne to trvá týždeň, ale túto dobu výrazne ovplyvňuje aktuálna teplota. Čím vyššia, tým rýchlejší je vývoj a naopak. Signálom, že sa budú húsenice kukliť je ich častý výskyt pod viečkom misky. Húsenica sa potom zavesí do tvaru "J" a začne fáza kukly, ktorá trvá niekoľko hodín a je jednou z najzaujímavejších z celého vývoja motýľa.

Čo robiť potom, keď sa všetky húsenice zakuklia?

Odpoveď: Kukly by v ideálnom prípade mali byť zachytené na spodnej strane viečka. Nasleduje ich presun do chovnej sieťky.

Ako dlho trvá kým sa z kukly vyliahne motýľ?

Odpoveď: Zvyčajne to trvá týždeň, ale túto dobu výrazne ovplyvňuje aktuálna teplota. Je zaujímavé sledovať zmeny kukly, hlavne jej tvar a farbu. Je to sprievodný jav prebiehajúcej premeny - metamorfózy.

Uvidím ako sa motýľ vyliahne z kukly?

Odpoveď: To záleží trochu na trpezlivosti a šťastia. Samotné vyliahnutie motýľa z kukly trvá len niekoľko minút a môže prebehnúť kedykoľvek vo dne alebo v noci. Signálom možného vyliahnutia je zmena farby kukly v sýto tmavú.  Na povrchu kukly sa začnú zvýrazňovať farebné obrysy krídel.

Prečo sú na mieste vyliahnutia motýľa červené škvrny?

Odpoveď: Pri liahnutí dôjde k menšiemu (niekedy väčšiemu) úniku tekutín z tela motýľa. Toto je normálne a neznamená to zranenie. Liahnutie je však náročný proces, ktorý možno prirovnať k pôrodu aj so všetkými možnými rizikami. Ak v tejto fáze motýľ uhynie alebo sa počas cca hodiny nevyliahne do správneho motýlieho tvaru, potom ho pomocou obrúska zo sieťky vyberte a položte von do trávy. Aj to sa v prírode bohužiaľ stáva.

Ako mám motýle kŕmiť?

Odpoveď: Podľa návodu môžete motýľom dať do sieťky malý kúsok rozkrojeného pomaranča, jablka, melónu alebo iného šťavnatého ovocia. Môžete tiež pripraviť motýľom nektár pomocou receptúry a inštrukcií v návode. Do sieťky môžete dať kvetinu v malom kvetináči alebo  natrhať čerstvé rozkvitnuté kvety.

Čo sa môžem ešte naučiť a uvidieť?

Odpoveď: U motýľov je krásne sledovať ich sosák, ktorým z ovocia nasávajú nektár. Ďalej je veľmi zaujímavé vziať si jedného motýľa na prst a sledovať ho zblízka. Prekvapujúce sú napr. jeho oči, stále máte pocit, že vás sleduje :-) Niektoré motýle sú priateľské a sedia vám stále na tele, iné stále poletujú a nenechajú sa chytiť.

Kedy mám motýle vypustiť do prírody?

Odpoveď: Motýle nenechávajte dlho v zajatí, znižujete tak ich schopnosť prežiť v prírode. Po niekoľkých dňoch pozorovania ich vypustite do prírody. Nemusí to však byť naposledy čo ich vidíte, pretože motýle sa často vracajú na miesto kde sa vyliahli. Ak im vaša záhrada ponúka dostatok kvetov a nektáru, potom s vami ešte chvíľu pobudnú :-)
 

Dodatočné parametre

Kategória: Biológia
Doporučený vek: pre deti od 4 rokov
Vhodné pre: unisex
Rozmery balenia: 38 x 29 x 5,5 cm
Jazyk návodu: Anglicky, slovensky

Motýlí farma

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad a techka s.r.o.