CLOUDBIT ™

Kód: 680-0004-0000A
Značka: littleBits
59 € 49,20 € bez DPH
Na sklade (4 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia

Prvok cloudBit poskytuje najjednoduchší spôsob, ako tvoriť vecičky pripojené na internet. Internet teraz môžeš "prilepiť" na čokoľvek. Doslova!

5

Detailné informácie

Overená firma
Overená firma
sme tu s vami už 8 rokov
Garantujeme dostupnosť
Garantujeme
dostupnosť tovaru
Sme tu pre vás
Sme tu pre vás
7 dní v týždni
Objednávky expedujeme
Objednávky expedujeme
do 24 hodín
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 50 eur
Darček k objednávke
Darček k objednávke
pri objednávke nad 70 eur

Podrobný popis

Prvok cloudBit poskytuje najjednoduchší spôsob, ako tvoriť vecičky pripojené na internet. Internet teraz môžeš pricapiť na čokoľvek. Doslova! Všetko čo niečo vo vašej domácnosti dokáže (ohrieva, hrá hudbu, vpúšťa svetlo, kŕmi domáce zviera, ...), môže byť s týmto prvkom pod tvojím velením, kdekoľvek si. Každá takáto vec ti bude podávať hlásenie a reagovať na tvoje príkazy. Možnosti sú neobmedzené. Netreba nič programovať, netreba nič spájkovať.

USB napájanie je síce maličký prvok z dielne littleBits, ale plne vystačí zásobovať energiou všetko tvoje výtvory. Pripoj USB kábel (súčasťou dodávky) k nabíjačke od telefónu a šťava začne tiecť. Vyskúšaj jednoduchý obvod napríklad s diódou LED. Ak hladáš trvalé riešenie, adaptér napájania USB ti umožní pripojenie do elektrickej siete.

 

cloudbit-03

Príklady použitia


cloudBit pracuje ako vstupný prvok, keď prijíma signál z internetu a posiela ho do tvojho obvodu a tiež ako výstupná brána, keď posiela signál na internet. To znamená, že môžeš zostrojiť obvod, ktorý ťa informuje textovou správou, keď niekto stlačí tlačidlo alebo rámusom aktivuje zvukový snímač. Alebo naopak, môžeš pomocou chytrého telefónu otočiť ramenom serva.
cloudbit-04
clouBit tiež pracuje ako výstup pre odoslanie signálu z udalosti na internete do tvojho obvodu z prvkou littleBits. Ak napríklad použiješ určitý hashtag na instagrame, rameno serva pošle tvojej mačke dávku žrádla. LED na tvojom chytrom telefóne začne blikať, ak dostaneš email od tvojho VIP kamoša.
cloudbit-05
Prvok napájania USB pošle do obvodu signál o napätí 5 voltov a umožní tak obvod ovládať. Pri USB pripojení k počítaču, máš k dispozícii prúd o sile 500mA a pri pripojení do el. zásuvky je dostupný 1A. Keď je USB prvok napájaný, svieti na ňom červená kontrolka.
 
Jednoducho pripoj kábel zo sieťového adaptéra na prvok USB napájania. Máš dve možnosti napájania, buď cez počítač alebo prostredníctvom adaptéra v elektrickej zásuvke. Adaptér je navrhnutý pre elektrické zásuvky v USA (Input: 100-240V AC 50/60Hz; Output: 5.0V DC 2000mA)
cloudbit-06

 

Dodatočné parametre

Kategória: Elektrostavebnice littleBits
Doporučený vek: pre deti od 8 rokov
Vhodné pre: pre chlapcov

CloudBit

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad a techka s.r.o.