Robot edison v2.0

Kód: EDP0001
Značka: Microbric
65 € –3 %
edison large
65 € –3 % 63 € 52,50 € bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Vstup do sveta robotiky nebol nikdy jednoduchší. Robot Edison dokáže rozpoznávať prekážky, pohybovať sa za lúčom svetla aj po nakreslenej dráhe, komunikovať s inými robotmi, spracovať signály z diaľkového ovládača vašej domácej telky, ale najmä prijímať nové programy, ktoré mu jednoduchým spôsobom pripravíš. Nemusíš sa učiť zložité programovacie jazyky, pretože všetko je pripravené tak ABY SI SA BAVIL.

5logo-edison-2

Detailné informácie

Overená firma
Overená firma
sme tu s vami už 8 rokov
Garantujeme dostupnosť
Garantujeme
dostupnosť tovaru
Sme tu pre vás
Sme tu pre vás
7 dní v týždni
Objednávky expedujeme
Objednávky expedujeme
do 24 hodín
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 50 eur
Darček k objednávke
Darček k objednávke
pri objednávke nad 70 eur

Podrobný popis

Edison je tvoj nový robotický kamarát


Naučí Ťa všetko o elektronike, programovaní a robotike, a to zábavnou a pútavou formou. Je vybavený všetkými senzormi, výstupmi a motormi potrebnými k predstaveniu úžasného sveta robotiky. To je skvelé, ale čo je robotika? Nuž, to nie je jednoduchá otázka. Tvorca Edisona, Brenton O’Brien hovorí, že “ robot je stroj, ktorý sa vie správať samostatne”. To znamená, že robot dokáže myslieť a rozhodovať úplne sám a podľa týchto rozhodnutí konať. Niektorí ďalší ľudia majú iné definície, ale nám sa táto páči, pretože je jednoduchá.


Čo dokáže Edison?


Najúžasnejšia vec na Edisonovi je, že si to Ty, kto Edisona naprogramuje! Môžeš Edisonovi povedať ako myslieť, ako sa správať, ako reagovať na svoje okolie. Tu je príklad jednoduchého programu, podľa ktorého sa Edison môže pri svojom pohybe držať nakreslenej čiary. Na jeho naprogramovanie použiješ program EdWare, programovací jazyk, ktorý sa ľahko naučíš behom krátkej chvíľe. Skoč na tento odkaz a zvoľ slovenský jazyk: http://edwareapp.com/

1-program

Edisona dostaneš naprogramovaného!


Okrem toho, že robota môžeš programovať Ty sám, Edison tiež prichádza s prednastavenými programami, ktoré sú aktivované pomocou špeciálnych čiarových kódov. Edison sa dokáže vyhnúť prekážkam, jazdiť po nakreslenej čiare, prenasledovať svetlo alebo sa môže nechať ovládať diaľkovým ovládačom vášho televízneho prijímača. Takýto program sa aktivuje jednoduchým prejdením Edisona po čiarovom kóde. Také je to jednoduché. Tu je ukážka jednoduchého čiarového kódu, ktorý aktivuje Edisonov program sledovania čiary.

2-preprogramovany 

 

Kompatibilný so stavebnicou LEGO ®Edison je kompatibilný s kockami stavebnice LEGO ®, takže si predstav, čo všetko s ním dokážeš.

 4-lego


Aké programy má robot Edison nastavené?


 Vyhýba sa prekážkam
Edison je vybavený detektorom prekážok, takže vidí prekážky v ceste a obchádza ich. Určite si už počul o robotických vysávačoch, no a tieto používajú rovnaký systém ako Edison. Robotický vysávač 'Roomba' má dva takéto senzory. Jeden z nich je presne ako u Edisona na detekciu prekážok a druhý je vlastne 'útesový detektor', ktorý chráni robota pred pádom zo schodov.

5-obstacles

Reaguje na zvuk
Edison má inštalované senzory zvuku, takže ho uvedieš do pohybu jednoduchým tlesknutím rúk. Podobné senzory sú používané v moderných autách na detekciu, kedy motor zapaľuje palivo v každom valci. Táto informácia je potom privádzaná do riadiacej jednotky auta, aby sa zabezpečilo, že spaľovanie prebieha v správny čas. Pri nesprávnom fungovaní tohto systému, môže dôjsť k poškodeniu motora. Zabezpečenie spaľovania v správny čas tiež zaisťuje najekonomickejšiu spotrebu paliva.

6-zvuk

Reaguje na svetlo
Edison miluje svetlo! Vždy pôjde smerom k najjasnejšiemu zdroju svetla, aj keby to malo znamenať pád zo stola. Taká to je láska! Toto je jeden z najzaujímavejších Edisonovych programov, pretože napodobňuje správanie, ktoré môžeme pozorovať u lietajúceho hmyzu. Určite ste počas horúci letných nocí zahliadli nočné motýle lietajúce okolo jasného svetla. Tento typ robotického správania nazývame ‘fototropizmus’ a je typický pre rastliny, ktoré rastú smerom k slnku. Edison sa pri tomto programe správa úplne samostatne a reaguje na zmeny vo svojom prostredí.Je snáď živý?

9-svetlo

Reaguje na diaľkový TV ovládač
Edisona je možné ovládať na diaľku a stačí na to domáci diaľkový ovládač od TV alebo DVD prehrávača. Edison sa bude pohybovať podľa našich pokynov všetkými smermi, alebo sa bude točiť do oboch strán.

7-dialkove

Dokáže sa pohybovať po vyznačenej trase
Zoznám sa so svätým grálom nadšencov robotiky; sledovanie čiary. Sledovanie čiary je veľmi populárna robotická činnosť, pretože je veľmi zábavné sledovať robota ako chodí okolo svojej trasy. Sám uvidiš, koľko ľudí sa opýta “Je tá čiara magnetická?” Edisonov senzor zasvieti svetlo na povrch pod sebou a meria množstvo svetla, ktoré sa odrazí naspäť. Biela farba odráža veľa svetla, čo predstavuje vysoké svetelné načítanie a čierna farba odráža svetla len veľmi málo, takže je svetelné načítanie malé. Pri sledovaní čiar je Edison v stave konštantnej nespokojnosti. Keď ide mimo čiary, odbočí vpravo aby sa dostal späť na trasu. Ale ak je na čiare, odbočuje vľavo, aby sa dostal mimo čiary. To má za následok, že na okraji čiary kolíše.

8-ciara

 

Dodatočné parametre

Kategória: Robotika/Programovanie
Doporučený vek: pre deti od 8 rokov
Vhodné pre: pre chlapcov
Jazyk návodu: Anglicky, slovensky
Položka bola vypredaná…

Edison Educational robot

Edison Fun robotics

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad a techka s.r.o.